Chci získat živnost

V této sekci videonávodů portálu ProPodnikatele.cz si uděláte představu o rozdělení živností a pro jaký typ podnikání jsou vhodné. Dále ve videích věnovaných jednotlivým živnostem zjistíte, jaké podmínky musíte splnit, abyste je získali.

Rychlý odkaz sem: www.ProPodnikatele.cz/zivnosti-videa

Živnost obecně

 
 

Udělejte si jasno, jestli potřebujete pro své podnikání živnostenské oprávnění. Tento díl podnikatelského kompasu vás také provede rozdíly mezi jednotlivými druhy živností.

Další informace a aktuality k živnostem najdete na naší stránce www.ProPodnikatele.cz/zivnost.

 

Volná živnost

 
 

Získat volnou živnost je nejjednodušší cesta, jak začít podnikat. Které práce lze vykonávat s volnou živností a jak rychle volnou živnost získáte se dozvíte v tomto díle podnikatelského kompasu.

Další informace k volné živnosti najdete na těchto našich stránkách www.ProPodnikatele.cz/volna.

 

Řemeslná živnost

 
 

Řemeslná živnost se od ostatních liší nutností být odborně způsobilý. Jak postupovat, pokud chcete být řemeslníkem, se dozvíte v tomto dílu podnikatelského kompasu.

Další informace k řemeslné živnosti se dočtete na našich stránkách www.ProPodnikatele.cz/remeslo.

 

Vázaná živnost

 
 

Jaké podmínky musíte splnit, abyste získali vázanou živnost a které povolání ji vyžaduji? Odpověď přináší tento díl podnikatelského kompasu.

Další informace o vázané živnosti můžete získat na těchto stránkách: www.ProPodnikatele.cz/vazana.

 

Koncesovaná živnost

 
 

Zjistěte pro které činnosti potřebujete státní povolení neboli koncesi. V tomto dílu podnikatelského kompasu také zjistíte, co vše je zapotřebí, abyste koncesi získali, a jak si ji vyřídíte.

Další informace ke koncesované živnosti záskáte na těchto našich stránkách: www.ProPodnikatele.cz/koncese.

 

Živnost versus společnost s ručením omezeným

 
 

Lámete si hlavu, jestli je lepší podnikat jako živnostník nebo si založit společnost s ručením omezeným? Projděte si výhody i nevýhody obou alternativ v tomto dílu podnikatelského kompasu.

Další informace a srování výhod i nevýhod obou alternativ naleznete stránkách: www.ProPodnikatele.cz/zivnost a www.ProPodnikatele.cz/sro.