Exportní zrcadlo

motiv článku - Exportní zrcadlo Přináší současná exportní témata, představuje významné exportní destinace a tradiční obory českého vývozu. Poukazuje i na nová odvětví, která si čeští vývozci osvojují a nabízí ohlédnutí za významnými proexportními akcemi. Pořad Exportní zrcadlo vzniká ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a agenturou .

Rychlý odkaz sem: www.ProPodnikatele.cz/exportni-zrcadlo

Malé a střední podniky – aktuální stav a budoucnost

 

O aktuální situaci a budoucnosti českých malých a středních podniků hovoří předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pan Karel Havlíček.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku, který pro Vás připravujeme.

 

 

– budoucí směřování

 

O budoucím směřování agentury hovoří v pořadu Exportní zrcadlo portálu ProPodnikatele.cz generální ředitel české agentury na podporu obchodu pan Radomil Doležal.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku, který pro Vás připravujeme.

 

 

Velká Británie – obchodní vztahy

 

Velká Británie je 4. největším obchodním partnerem České republiky. O obchodních vztazích, které mimo jiné dnes čelí výzvě Brexitu, jsme si povídali s Ing. Martinem Macourkem, ředitelem zahraniční kanceláře v Londýně.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku www.ProPodnikatele.cz/diskuse-britanie

 

 

Německo – obchodní partner ČR

 

Německo zůstává pro český zahraniční obchod dominantním partnerem. Směřuje tam 32,8 procenta celkového exportu ČR. A jenom do Bavorska vyvezeme dvojnásobek toho, co do Francie nebo Velké Británie.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku www.ProPodnikatele.cz/diskuse-srn

 

 

Letectví – rodinné stříbro českého průmyslu

 

Účastníci diskuze se ohlédli za milníky historie a současnou kondicí českého letectví. Diskuze se zúčastnili náměstek ministr průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, předseda představenstva Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu Josef Kašpar a děkan Fakulty strojní ČVUT Michael Valášek.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku www.ProPodnikatele.cz/ez-letectvi

 

 

Rozhovor na téma trendy v obchodování s Indií

 

Českou podnikatelskou misi do Indie, vedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Indie je jedním z největších obchodních partneru České republiky v Asii.

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku www.ProPodnikatele.cz/rozhovor-indie

 

 

Trendy obchodování s Ruskem

 
 
 

Pokles vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Ruskou federací je minulostí. Po čtyřletém propadu vývoz do Ruska opět roste – loni se meziročně zvýšil o 12 procent. Obchod s východní velmocí se ale po zavedení sankcí od základů změnil, připouštějí účastníci Exportní diskuze ProPodnikatele.cz.

Obchodní výměna se dostává po několika hubených letech do černých čísel. Kromě již zmíněného vývozu se v roce 2017 téměř o 50 procent zvedl i import z Ruska. I to je důkaz, že si podnikatelé na obou stranách umějí s těžkou situací poradit.

Diskuse se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), Komory SNS, Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR), Kanceláře prezidenta republiky, agentury a firem (ZIMATECHNIK a PSJ).

To nejpodstatnější z diskuse se dočtete v článku www.ProPodnikatele.cz/diskuze-rusko