Začínám podnikat

Máte podnikatelský nápad a přemýšlíte jak ho zrealizovat? V této rubrice najdete videa portálu ProPodnikatele.cz, které vám poradí jak si nejlépe tento nápad uspořádat do podoby byznys plánu a představí vám výhody i nevýhody společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti i živnosti.

Rychlý odkaz sem: www.ProPodnikatele.cz/start-videa

Podnikatelský plán

 

Pouhá představa v podnikání nestačí. Zjistětě v tomto díle podnikatelského kompasu, jak sepsat dobrý podnikatelský plán a co všechno by tento dokument měl obsahovat.

Další informace o tom, jak sepsat dobrý podnikatelský plán se dozvíte na našich stránkách www.ProPodnikatele.cz/byznysplan a www.ProPodnikatele.cz/swot

 

 

Založení společnosti s ručením omezeným

 
 

K založení společnosti s ručením omezeným od roku 2014 stačí jedna koruna. Jaké další kroky jsou nutné k založení s.r.o. se dozvíte v tomto dílu podnikatelského kompasu.

Další informace a aktuality o zakládání společností s ručením omezeným se dočtete na www.ProPodnikatele.cz/sro.

 

 

Živnost vs. s.r.o.

 
 

Lámete si hlavu, jestli je lepší podnikat jako živnostník nebo si založit společnost s ručením omezeným? Projděte si výhody i nevýhody obou alternativ v tomto dílu podnikatelského kompasu.

Další informace a aktuality o živnostech a společnostech s ručením omezeným se dočtete na www.ProPodnikatele.cz/zivnost a www.ProPodnikatele.cz/sro.

 

 

Založení a.s.

 
 

Založení akciové společnosti je od roku 2014 jednodušší. Seznamte se s novými základními pravidly pro založení akciové společnosti a zjistěte, jestli je to pro vás správná forma podnikání v tomto díle podnikatelského kompasu.

Další informace o zakládání akciové společnosti se dozvíte na této stránce www.ProPodnikatele.cz/as.

 

 

Jak získat investora

 
 

Chystáte se podnikat, ale nemáte odpovídající kapitál. V tuto chvíli vám může pomoci správný investor. Jaké jsou typy investorů, na jakých akcích je můžete potkat a na co si dát případně pozor. To vše najdete v tomto videu.

Další informace o exportu se dozvíte na této stránce www.ProPodnikatele.cz/investor.

 

 

Export

 

Chystáte se v rámci svého podnikání proniknout na zahraniční trhy? Zeptali jsme se odborníků z agentury a podnikatelů, kteří mají s exportem zkušenosti, na jednoduché tipy a návody, které jsme pro vás shrnuli do tohoto videa.

Další informace o exportu se dozvíte na této stránce www.ProPodnikatele.cz/export.

 

 

Patenty

 

Patenty a ochrana duševního vlastnictví, které se dá v zásadě rozlišit na autorské a průmyslové. Jako podnikatele vás bude zajímat hlavně to průmyslové. Zjistěte, co mezi něj patří; kde vyhledat, zda stejný nápad neměl už někdo před vámi a co vše musíte udělat před uvedením výrobku na trh.

Další informace o exportu se dozvíte na této stránce www.ProPodnikatele.cz/patent.

 

 

Daňové přiznání

 

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) podávají přiznání k dani z příjmů fyzických osob (DAP) do začátku dubna, respektive července. Zástupci firem nesmějí zapomenout na přiznání k dani z příjmu právnických osob.

Další informace o daňovém přiznání se dozvíte na této stránce www.ProPodnikatele.cz/cs/dane/dan-z-prijmu.